Wernisaż wystawy wieńczący projekt “Mistrz Tradycji”

Muzeum Regionalne w kwietniu br. otrzymało w 100 % dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania „Mistrz Tradycji – Kultura ludowa i tradycyjna 2021”. Uczestnikami biorącymi udział w projekcie jest młodzież z Ośrodka Opiekuńczo -Wychowawczego „Tęcza” w Kutnie, która przez 7 miesięcy pod kierunkiem Mistrza Pana Antoniego Kamińskiego zdobywała umiejętności rzeźbiarskie. Warsztaty odbywały się w pracowni twórcy, gdzie podczas 140 godzin szkolenia, młodzież wykonała rzeźby, które podziwiać będziemy na wystawie powarsztatowej.
Zapraszamy w dniu 26 października na godz. 16.00 do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza” w Kutnie na uroczysty wernisaż wystawy.