• angielski
  • niemiecki
  • polski
  • rosyjski
0 items - 0,00zł 0

Wernisaż wystawy wieńczący projekt „Mistrz Tradycji”

Muzeum Regionalne w kwietniu br. otrzymało w 100 % dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania „Mistrz Tradycji – Kultura ludowa i tradycyjna 2021”. Uczestnikami biorącymi udział w projekcie jest młodzież z Ośrodka Opiekuńczo -Wychowawczego „Tęcza” w Kutnie, która przez 7 miesięcy pod kierunkiem Mistrza Pana Antoniego Kamińskiego zdobywała umiejętności rzeźbiarskie. Warsztaty odbywały się w pracowni… Kontynuuj czytanie Wernisaż wystawy wieńczący projekt „Mistrz Tradycji”

Kutnowski cmentarz „w polu”

Najstarszy kutnowski cmentarz chrześcijański zlokalizowany był wokół kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca. W 1840 roku cmentarz otrzymał nowe ogrodzenie, a kilka lat później kutnowski aptekarz i jednocześnie członek dozoru kościelnego Wincenty Tuszyński ufundował cztery kapliczki w narożnikach ogrodzenia cmentarnego. W tym czasie od kilku dekad funkcjonował już nowy cmentarz „w polu”, przy drodze do Gołębiewa i nie cieszył się początkowo… Kontynuuj czytanie Kutnowski cmentarz „w polu”

Piknik Saski „Tradycja królewskich łowów”

W 2021 roku Piknik Saski odbył się pod hasłem TRADYCJA KRÓLEWSKICH ŁOWÓW. Temat tegorocznego wydarzenia jest częścią projektu edukacyjnego organizowanego wspólnie przez Fundację Promocji Kultury Otwarte, Muzeum Teatralne w Warszawie, Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Wydarzenie nawiązywało do jednego z najważniejszych ceremoniałów dworskich, jakim było polowanie i związana z nim… Kontynuuj czytanie Piknik Saski „Tradycja królewskich łowów”