• angielski
  • niemiecki
  • polski
  • rosyjski
0 items - 0,00zł 0

Wernisaż wystawy wieńczący projekt „Mistrz Tradycji”

Muzeum Regionalne w kwietniu br. otrzymało w 100 % dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania „Mistrz Tradycji – Kultura ludowa i tradycyjna 2021”. Uczestnikami biorącymi udział w projekcie jest młodzież z Ośrodka Opiekuńczo -Wychowawczego „Tęcza” w Kutnie, która przez 7 miesięcy pod kierunkiem Mistrza Pana Antoniego Kamińskiego zdobywała umiejętności rzeźbiarskie. Warsztaty odbywały się w pracowni… Kontynuuj czytanie Wernisaż wystawy wieńczący projekt „Mistrz Tradycji”

Zakończenie warsztatów rzeźbiarskich „Mistrz Tradycji”

Program Kultura ludowa i tradycyjna 2021 Zadanie „Mistrz Tradycji” Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Przed nami ostatni już miesiąc warsztatów rzeźbiarskich. Kinga, Ania, Jakub i Przemek pilnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w pracowni „Mistrza Tradycji” Antoniego Kamińskiego. Już dziś serdeczne zapraszamy 26 października na uroczysty wernisaż wystawy powarsztatowej, na której zaprezentowane zostaną wszystkie prace powstałe podczas realizacji projektu. Zadanie… Kontynuuj czytanie Zakończenie warsztatów rzeźbiarskich „Mistrz Tradycji”

Rzeźba Kutnowska uhonorowana nagrodą Ministra Kultury

Na wniosek Muzeum Regionalnego w Kutnie Prof. Piotr Gliński Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał zbiorową nagrodę okolicznościową dla rzeźbiarzy Andrzeja Wojtczaka, Tadeusza Kacalaka i Antoniego Kamińskiego – współzałożycieli rzeźby kutnowskiej. Andrzej Wojtczak – artysta wyróżniający się z szerokiego grona polskich twórców ludowych. Jest uznanym rzeźbiarzem kutnowskim, jednym z trzech współtwórców tzw. kutnowskiego ośrodka rzeźbiarskiego. Zdolności plastyczne ujawnił już… Kontynuuj czytanie Rzeźba Kutnowska uhonorowana nagrodą Ministra Kultury