Konkursy związane z czasami saskimi

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do udziału w konkursach związanych z epoką saską.
Dzieci i młodzież w wieku 6-13 lat mogą spróbować swoich sił jako nadworni malarze i stworzyć „Portret Królowej” (Marii Józefy). Ich wolność twórcza nie będzie w żaden sposób ograniczana: format i technika wykonania pracy są dowolne.

Dla młodzieży od 14 roku życia i dorosłych Muzeum przygotowało dwa konkursy. „Saski mem” zachęca do kreatywnego myślenia i stworzenia memu z wykorzystaniem wizerunku króla AugustaIII. W ramach drugiego konkursu „Czasy saskie” należy przygotować prezentację lub film na temat czasów saskich. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 31 lipca br. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 5 sierpnia podczas Festynu saskiego. Regulaminy konkursów: Portret Królowej, Saski mem, Czasy saskie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.