Uroczystości 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą

18 września 2022 roku w kutnowskim parku Wiosny Ludów odbyły się uroczyste obchody 83. Rocznicy Bitwy nad Bzurą.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej polowej celebrowanej przez dziekana kutnowskiego ks. dr. Jerzego Swędrowskiego.

Drugą część obchodów poprzedziło wystawienie posterunku honorowego pod tablicą gen. Tadeusza Kutrzeby przez uczniów Liceum Mundurowego I LO PUL w Kutnie, następnie pododdział honorowy dokonał podniesienia flagi państwowej na maszt, a wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy, przy akompaniamencie sekstetu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak, który mówił o znaczeniu bitwy nad Bzurą w wojnie obronnej z Niemcami w 1939 roku.

Apel pamięci odczytał dyrektor Liceum Mundurowego I LO PUL płk Remigiusz Wiśniewski.

Na zakończenie obchodów liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą gen. Tadeusza Kutrzeby.
Na zakończenie uczestnicy obchodów mogli posilić się wojskową grochówką.

Obchodom towarzyszyły dodatkowo: II Muzealny Spływ Kajakowy „Szlakiem Walk nad Bzurą”, III Muzealny Rajd Rowerowy „Pamięci Bohaterów Bitwy nad Bzurą” oraz koncerty Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.