Wręczenie nagród laureatom “Wielkiego Testu z Historii” edycja 2023

Zgodnie z planem założonym w 2023 roku, dziś(24.01.) miało miejsce wręczenie nagród laureatom “Wielkiego Testu z Historii”, który odbył się 10.listopada 2023roku. Protokoły z rozstrzygnięcia można znaleźć tutaj: https://muzeumkutno.com/aktualnosci/znamy-laureatow-wielkiego-testu-z-historii-2023/?fbclid=IwAR2-_43pGrYCMUoyol3Kty4d3xXa5C1o2_N2ET9Xxg97OwXdv6C2vgIqQ1s

Warto przypomnieć, jak plasowały się miejsca w poszczególnych kategoriach:
I. Szkoły podstawowe:

1. miejsce: Kinga Mizerska – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły,

2. miejsce: Jakub Wawer – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły,

3. miejsce: Piotr Olczak – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły,

4. miejsce: Franciszek Karolczak – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły,

5. miejsce: Piotr Wojtarek – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marsz. J.Piłsudskiego.

II. Szkoły ponadpodstawowe:

1. miejsce: Jakub Gierańczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego,

2. miejsce: Mateusz Ołdakowski – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza,

3. Piotr Wiśniewski – Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego,

4. Hubert Ciszek – I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego,

5. Miłosz Kaźmierczak – I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego.

Podczas dzisiejszego rozdania wyróżnień, gości przywitał jeden z organizatorów inicjatywy, Piotr Bielicki, a wyróżnionym uczniom nagrody wręczyli: zastępca Prezydenta Miasta Kutno, Zbigniew Wdowiak oraz dyrektor Muzeum Pałacu Saskiego w Kutnie, Grzegorz Skrzynecki. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w Teście uczniom, ale także nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież do jak najlepszego zaprezentowania się w konkursie. Serdeczne gratulacje dla laureatów. Co warto podkreślić, “Wielki Test z Historii” jest inicjatywą, która towarzyszy nam od kilku lat i w planach są kolejne jej edycje.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania, po części oficjalnej, mieli okazję zwiedzić kompleks muzealny Muzeum Pałacu Saskiego w Kutnie.

Fot. Michał Jabłoński