Kondolencje

Józef Marciniak — uznany kutnowski rzeźbiarz.
“Rzeźbił od 2005 roku, kiedy to po przejściu na emeryturę miał więcej wolnego czasu i wtedy podjął pierwsze próby strugania. Na poważnie zaczęło się od kontaktu ze Zbigniewem Suchińskim, z którym znał się od dzieciństwa i wiedział, że rzeźbi. Powodem wizyty był złamany nóż do rzeźbienia i ciekawość twórczości Suchińskiego. Został dobrze wprowadzony w rzeźbiarstwo, gdyż jego prace wywołały pozytywny odbiór. Sam natomiast twierdził, iż, jak zacznie, to trudno przestać. Twórca najchętniej rzeźbił pojedyncze postacie świętych, szopki bożonarodzeniowe, a także anioły. Jego prace charakteryzują się żywą kolorystyką.
Chętnie brał udział w różnych konkursach, wystawach, przeglądach i kiermaszach organizowanych m.in. w Łodzi, Łącku, Kutnie, Łęczycy, Żyrardowie, Częstochowie oraz Toruniu.”

Sylwia Kacalak, “Rzeźba po Kutnowsku”, wyd. Muzeum Regionalne w Kutnie, 2013r.