Muzeum Regionalne w Kutnie z kolejnym dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego przedmiotem będzie konserwacja elementów związanych z Pałacem Saskim.

Celem zadania jest konserwacja zbioru trzech typów eksponatów: kurdybanów, mebli i elementów związanych z Pałacem Saskim w Kutnie.
Wytypowane obiekty mają kluczowe znaczenie dla stworzenia aranżacji nowej ekspozycji stałej.
W ramach zadania planowana jest gruntowna konserwacja i przywrócenie dawnej świetności eksponatom pochodzącym z XVIII – XIX wieku. Komnaty kutnowskiego Pałacu zyskają nowy blask, a elementy poddane konserwacji w znaczący sposób go podkreślą.
Przygotowanie takiego zestawu jest jednym z etapów trwających prac rewitalizacyjnych Pałacu Saskiego w Kutnie, który wraz z dotychczasową siedzibą Muzeum – ratuszem i nowymi pawilonami, tworzyć będzie kompleks muzealny.