Stanisław Jasikowicz urodził się 8 grudnia 1882 r. w Petersburgu. Ojciec Ignacy twórca i dyrektor Zakładów Dnieprowskich w Jekaterynosławiu, właściciel majątku Chodów w powiecie kutnowskim. Matka Bronisława z domu Łabuńska; żona Maria z domu Byszewska (poślubiona 1919 r.), zmarła w 1987, ps. Halina – komendantka sanitariatu Wojskowej Służby Kobiet Okręgu Warszawa AK, po wojnie na uchodźstwie w Londynie; syn… Kontynuuj czytanie JASIUKOWICZ Stanisław, kutnowski poseł ZLN i SN, ofiara “procesu szesnastu”
Urodził się 12 września 1717 r. w Bieżuniu na Mazowszu (inna data 30 września 1717 r. w Gniewie) jako najmłodszy syn VI ordynata Michała Zdzisława, późniejszego wojewody smoleńskiego i Anny z Działyńskich, wojewodzianki chełmińskiej. Uczęszczał do szkół jezuickich w Toruniu i we Lwowie, następnie w latach 1738 – 1739 kształcił się w Akademii Rycerskiej w Legnicy. Po zakończeniu szkolnej edukacji… Kontynuuj czytanie ZAMOYSKI Andrzej Hieronim Franciszek herbu Jelita (1717-1792), wojewoda inowrocławski, kanclerz wielki koronny, polityk, reformator, X ordynat.
Urodził się 27.04.1912 roku w Leśnikach koło Szymanowic Dużych powiat otwocki (wschodnie Mazowsze) w wielodzietnej rodzinie rolniczej (12 dzieci). Jego rodzice to Kazimierz i Cecylia z domu Kowalska. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się w Ludowej Średniej Szkole Rolniczej w Pszczelinie (Brwinów).Pierwszą posadą po ukończeniu szkoły była praca w renomowanych szkółkach roślin ozdobnych i owocowych Jana Kozitarskiego i Jana Cichockiego… Kontynuuj czytanie WITUSZYŃSKI Bolesław (1912-1991) ogrodnik, plantator i hodowca róż, właściciel szkółek drzew owocowych, ozdobnych i róż w Kutnie.