Podsumowanie Wielkiego Testu z Historii 2022 „Kutno po drodze”

W piątkowe przedpołudnie w murach Muzeum Regionalnego odbyło się podsumowanie Wielkiego Testu z Historii 2022 pt. „Kutno po drodze”.

Przypomnijmy, że test odbył się 9 grudnia 2022 roku. W konkursie wzięło udział 49 uczniów z dziewięciu kutnowskich szkół. Wyniki ogłoszono miesiąc później, czyli 9 stycznia a 10 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Na wstępie dyrektor Muzeum Grzegorz Skrzynecki podziękował wszystkim za udział i zaangażowanie, wskazując, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, bo każdy z nich przyswoił sobie pewną wiedzę o Kutnie, jego zabytkach oraz ważnych dla miasta postaciach. Jednocześnie dyrektor zaprosił na otwarcie nowej ekspozycji w nadchodzącym roku szkolnym 2023/2024.

Następnie wręczono nagrody wszystkich laureatom konkursu oraz opiekunom. Każdy z laureatów otrzymał karty podarunkowe na kwoty od 150 do 300 złotych. Przypomnijmy, że w kategorii szkoły podstawowe laureatami zostali:

1. Jakub Wawer – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wł. Jagiełły

2. Kinga Mizerska – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wł. Jagiełły

3. Piotr Olczak – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wł. Jagiełły

4. Łucja Janowska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Kopernika

5. Franciszek Karolczak – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wł. Jagiełły

Opiekę merytoryczną nad wymienionymi laureatami sprawowali: p. Patrycja Staniszewska, p. Aleksandra Szymczak, p. Stanisław Wojdecki.

Najlepszymi wśród szkół ponadpodstawowych zostali:
1. Patryk Feliniak – Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi

2. Błażej Kuźmiński – Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego

3. Piotr WiśniewskiZespół Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego

4. Mateusz Ołdakowski – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza

5. Jakub Zachmac – Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego

Opiekę merytoryczną nad wymienionymi laureatami sprawowali: p. Paweł Babecki, p. Grzegorz Jaskułowski, p. Renata Saramonowicz.

Laureatów, uczestników tej edycji konkursu, a także wszystkich chętnych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych zapraszamy na kolejną edycję w okresie listopad – grudzień 2023 roku.