Nowe eksponaty trafiły do Muzeum

Wczoraj (24.07.) Muzeum Pałac Saski odwiedził wyjątkowy gość. W kompleksie muzealnym pojawił się Eryk Śnieć – syn Czesława Śniecia, który zapisał się na kartach historii naszego regionu. Pochodził z Kutna, był lotnikiem Dywizjonu 302.
Jest nam niezmiernie miło, że syn tak wybitnej postaci z Kutna zdecydował, że część rodzinnej historii będzie zachowana w salach Muzeum Pałacu Saskiego. Do naszej placówki trafiła kurtka mundurowa z czapką wraz z odznaczeniami, dziennik lotów oraz oryginalne zdjęcia.

To niejedyne miejsce, w którym pamięć o Czesławie Śnieciu jest wciąż pielęgnowana – pan Eryk wspominał, że impulsem, który skłonił go do pojawienia się w Kutnie, był fakt, iż po naszym mieście porusza się autobus elektryczny, który nosi imię i nazwisko jego ojca. Kutno to miasto rodzinne państwa Śnieć, w związku z czym to niezwykle ważne, że będziemy mogli dalej przekazywać dziedzictwo i pamięć kolejnym pokoleniom.

Średnia ocena 4.3 / 5. Ilość głosów: 7