Realizacja programu „Wspieranie działań muzealnych”

Są już pierwsze efekty realizacji drugiego zadania „Ekspozycja stała kompleksu Pałacu Saskiego w Kutnie” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych” Dotarła pierwsza partia zydli. Są one repliką XVIII wiecznych zydli, wykonanych ręcznie i tak też zdobionych wg pierwowzoru. Sygnowane zgodnie z przeznaczeniem i opisami zachowanymi w źródłach znajdujących w archiwum państwowym w Dreźnie. Pierwowzór znajduje się na zamku w Moritzburgu, skąd dzięki uprzejmości pani kurator #MargittaHensel mogliśmy wykonać dokumentację, która pozwoliła na wykonanie replik.
“Kutno 1750 r.”