Festiwal Saski “Król i Jego Pałac”. Przyjazd Augusta III do Kutna

W ramach Festiwalu Saskiego „Król i Jego Pałac” (dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury) w piątek, 08.09., odbyła się inscenizacja przyjazdu króla Augusta III do Pałacu Saskiego. Warto wspomnieć, że strój, który prezentowała postać króla, to polski strój sarmacki, inspirowany portretem władcy autorstwa Louisa de Silvestre’a. Król po przybyciu do pałacu, po krótkiej… Kontynuuj czytanie Festiwal Saski “Król i Jego Pałac”. Przyjazd Augusta III do Kutna

Warsztaty z “La Danse” w ramach Wakacji w Muzeum. ”Kontredanse i inne tańce”

W dniu 26 lipca w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez Królewski Zespół Tańca Dawnego „La Danse”. W czasie zajęć uczestnicy tańczyli popularne w czasach saskich tańce oraz zobaczyli osiemnastowieczny elegancki sposób składania ukłonów. Całość zajęć przywodziła na myśl malarskie przedstawienia Fête galante, przyrodę, tańczących ubranych w piękne osiemnastowieczne stroje ludzi, a przedstawienie to przeniosło nas… Kontynuuj czytanie Warsztaty z “La Danse” w ramach Wakacji w Muzeum. ”Kontredanse i inne tańce”

Zaproszenie na przedstawienie pt. „Balowe perypetie Podkomorzego”

Muzeum Regionalne w Kutnie, Kutnowski Dom Kultury oraz Królewski Zespół Tańca Dawnego “La Danse” zaprasza 6 listopada o godz. 18.00  do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, w Kutnie, ul. Teatralnej 1, na przedstawienie pt. „Balowe perypetie Podkomorzego” oraz pokaz kontredansów. Sztuka, która przeniesie widzów w czasy XVIII wieku, została przygotowana na podstawie tekstów Łukasza Wrony i Mateusza Białowiejskiego, w adaptacji… Kontynuuj czytanie Zaproszenie na przedstawienie pt. „Balowe perypetie Podkomorzego”