Debata oksfordzka

2 października, w ramach 9. Spotkań z Historią, odbyła się debata oksfordzka „Dwie koncepcje kształtowania się polskiej granicy wschodniej. Piłsudski i Dmowski – federacjonizm kontra inkorporacjonizm”.

W debacie spotkały się drużyny: I LO im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w składzie: Zuzanna Jarosińska, Cezary Szymański, Jan Michalik, Oskar Kotliński, Natalia Skierska oraz II  LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie w składzie: Katarzyna Mieczkowska, Mikołaj Szymczak, Jakub Sobczyk, Weronika Jasińska, Jan Zaborowski. Każda ze stron z zaangażowaniem udowadniała wyższość reprezentowanej przez siebie koncepcji politycznej. Ostatecznie przeważyły argumenty młodzieży z I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego. Najlepszym mówcą debaty został  Jan Michalik ( I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie)
Funkcję marszałka debaty pełnił: Damian Drzewiecki ( ZS Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie).

W ramach przygotowań do debaty mlodzież odbyła cykl szkoleń zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Kutnie. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Koalicje dla Niepodległej

 

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 2.5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni