SPOTKANIA Z HISTORIĄ 2023

Muzeum Pałac Saski w Kutnie wraca z cyklem na „Spotkania z historią”. Tematem wiodącym jest Powstanie Styczniowe.

W tegorocznej edycji m.in.: ”GLORIA VICTIS”– WARSZTATY TWORZENIA GIER O POWSTANIU STYCZNIOWYM, warsztaty tańców dawnych oraz Wielki Test z Historii 2023 dotyczący Kutna.

Rozgrywki i warsztaty realizowane przez stowarzyszenie Pospolite Ruszenie w ramach programu “Niepodległa”.

Naszym Partnerem lokalnym w realizacji przedsięwzięcia jest Zespół Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie.

Gloria Victis_Kutno

Terminarz „Spotkań z historią”

Przez dwa dni uczniowie ze Zespołu Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego pod okiem edukatorów ze Stowarzyszenia Pospolite Ruszenie będą zapoznawać się z mechanizmami tworzenia gry wielkoformatowej, której tematem przewodnim jest powstanie styczniowe. Celem dwudniowych warsztatów, poza uzyskaniem wiedzy na temat powstania styczniowego będzie również stworzenie gry dotyczącej jednej z potyczek powstańczych z rejonu Kutna.

W środę gra będzie dostępna dla wszystkich w siedzibie Muzeum.

Wszystkich, którzy będą chcieli spróbować swoich sił, zapraszamy do zapisów do dnia 6 listopada pod numerem telefonu: 24 337 19 01.
(zapisy możliwe na godz. 10.00, 12.00 i 14.00 – maksymalnie po 16 osób)

9 listopada zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte warsztaty tańców dawnych prowadzone przez p. Annę Ilczuk, którą można było oglądać na scenie podczas pokazów tańców polskich w ramach Festiwalu Saskiego. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z kontredansami – bardzo popularnymi między XVII a XIX wiekiem.

Warsztaty odbędą się w Muzeum Pałac Saski w godz. 17.00 -19.00. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się do 6 listopada pod numerem: 24 337 19 01 (maksymalna liczba osób – 15).

10 listopada na sali reprezentacyjnej Muzeum Pałac Saski odbędzie się kolejna edycja Wielkiego Testu z Historii do tyczącego miasta Kutno. Wśród tematów przewodnich tegorocznego testu pojawią się m.in. Pałac Saski oraz Powstanie Styczniowe.

Program „Spotkań z historią”:

6 listopada – godz. 10-16 – warsztaty tworzenia gier o powstaniu styczniowym (ZS nr 3)

7 listopada – godz. 10-16 – warsztaty tworzenia gier o powstaniu styczniowym (ZS nr 3)

8 listopada – godz. 10-16 „GLORIA VICTIS”– WARSZTATY TWORZENIA GIER O POWSTANIU STYCZNIOWYM finał – wspólna rozgrywka w Muzeum Pałac Saski w Kutnie

(można zgłaszać się do rozgrywek o godz. 10.00, 12.00 i 14.00)

9 listopada – godz.17.00-19.00 – warsztaty tańców dawnych dla mieszkańców Kutna – prowadząca Anna Ilczuk

10 listopada – Wielki Test z Historii 2023 dla uczniów szkół podstawowych (godz.9.00) i uczniów szkół ponadpodstawowych (godz.11.00)

Zapraszamy !!!