Благодаря имеющимся учебным материалам это отличное место для углубления знаний о временах польско-саксонского союза для аудитории любого возраста. Времена династии Веттинов – это также отличный повод для путешествий и исторического туризма, но также и кулинарного туризма, благодаря которому вы можете раскрывать прелести не только польских городов, но и познакомиться почти со всей Европой.

Festiwal Saski “Król i Jego Pałac”. Wokół jadła, mody, dawnych rzemiosł, zabaw, muzyki i tańca.

W niedzielę, 10 września odbywały się wydarzenia w ramach ostatniego dnia Festiwalu Saskiego „Król i Jego Pałac” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Tego dnia już od 10:00 goście mogli uczestniczyć w pokazach i warsztatach organizowanych w salach Muzeum Pałacu Saskiego w Kutnie. Wśród prezentowanych tematów znalazły się m.in.: nowożytna wiedza geograficzna, kaligrafia… Kontynuuj czytanie Festiwal Saski “Król i Jego Pałac”. Wokół jadła, mody, dawnych rzemiosł, zabaw, muzyki i tańca.

O Pałacu Saskim… w Kutnie

Prof. dr hab. Jakub Sito z Instytutu Sztuki PAN opowiada o Pałacu Saskim w Kutnie. Profesor Sito jest  miłośnikiem i badaczem baroku, historykiem sztuki i wykładowcą. Ponadto od 2014 r. współpracuje przy rewitalizacji kutnowskiego pałacu.   O Pałacu na szlaku   O pałacowej architekturze   O orle wieńczącym pałac

Pałac Saski w Kutnie w … ilustracjach.

Rewitalizacja obiektu zabytkowego powinna odbywać się na podstawie projektów budowlanych. Nim jednak one powstaną, zwykle trzeba przeprowadzić szereg badań. Tak było w przypadku naszego Pałacu Saskiego. Dzięki decyzjom podjętym przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego w latach 2015 – 2018, wykonano prace badawcze: archiwalne, archeologiczne, architektoniczne, konserwatorskie oraz wydano kilkanaście ekspertyz i opinii. Działania te pozwoliły na podjęcie chyba jednej… Kontynuuj czytanie Pałac Saski w Kutnie w … ilustracjach.