W niedzielę, 10 września odbywały się wydarzenia w ramach ostatniego dnia Festiwalu Saskiego „Król i Jego Pałac” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Tego dnia już od 10:00 goście mogli uczestniczyć w pokazach i warsztatach organizowanych w salach Muzeum Pałacu Saskiego w Kutnie. Wśród prezentowanych tematów znalazły się m.in.: nowożytna wiedza geograficzna, kaligrafia… Kontynuuj czytanie Festiwal Saski “Król i Jego Pałac”. Wokół jadła, mody, dawnych rzemiosł, zabaw, muzyki i tańca.
To doskonałe miejsce, dzięki umieszczonym materiałom edukacyjnym, do pogłębiania wiedzy na temat czasów unii polsko – saskiej dla odbiorców w każdym wieku. Czasy panowania dynastii Wettynów to także doskonały pretekst do podróżowania i uprawiania turystyki historycznej, a także kulinarnej, dzięki której można odkrywać uroki nie tylko polskich miejscowości, ale także poznać niemal całą Europę.
Prof. dr hab. Jakub Sito z Instytutu Sztuki PAN opowiada o Pałacu Saskim w Kutnie. Profesor Sito jest miłośnikiem i badaczem baroku, historykiem sztuki i wykładowcą. Ponadto od 2014 r. współpracuje przy rewitalizacji kutnowskiego pałacu. O Pałacu na szlaku O pałacowej architekturze O orle wieńczącym pałac
Rewitalizacja obiektu zabytkowego powinna odbywać się na podstawie projektów budowlanych. Nim jednak one powstaną, zwykle trzeba przeprowadzić szereg badań. Tak było w przypadku naszego Pałacu Saskiego. Dzięki decyzjom podjętym przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego w latach 2015 – 2018, wykonano prace badawcze: archiwalne, archeologiczne, architektoniczne, konserwatorskie oraz wydano kilkanaście ekspertyz i opinii. Działania te pozwoliły na podjęcie chyba jednej… Kontynuuj czytanie Pałac Saski w Kutnie w … ilustracjach.