Nie tylko w cieniu damskiej mody

W dniu 16 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyły się warsztaty poświęcone barokowej modzie. W czasie zajęć uczestnicy poznali trendy panujące w modzie barokowej, a w części warsztatowej ozdobili letnie kapelusze słomkowe na wzór barkowych. Kapelusze ozdabiano wstążkami, kwiatami, piórami wszystkie dodatki nawiązywały do używanych w XVIII w., ozdób.

Warsztaty z “La Danse” w ramach Wakacji w Muzeum. ”Kontredanse i inne tańce”

W dniu 26 lipca w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez Królewski Zespół Tańca Dawnego „La Danse”. W czasie zajęć uczestnicy tańczyli popularne w czasach saskich tańce oraz zobaczyli osiemnastowieczny elegancki sposób składania ukłonów. Całość zajęć przywodziła na myśl malarskie przedstawienia Fête galante, przyrodę, tańczących ubranych w piękne osiemnastowieczne stroje ludzi, a przedstawienie to przeniosło nas… Kontynuuj czytanie Warsztaty z “La Danse” w ramach Wakacji w Muzeum. ”Kontredanse i inne tańce”

Warsztaty w ramach Wakacji w Muzeum.”Kontredanse i inne tańce”

W dniu 26 lipca w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbędą się warsztaty taneczne, które poprowadzi Królewski Zespół Tańca Dawnego „La Danse”. Zajęcia poświęcone będą barokowym tańcom. Uczestnicy poznają kroki kilku tańców popularnych w czasach saskich oraz zobaczą, jak należało grzecznie składać ukłon damom czy królowi. Całość okraszona będzie muzyką oraz wspaniałymi strojami z epoki.