• angielski
  • niemiecki
  • polski
  • rosyjski
0 items - 0,00zł 0

Wręczenie nagród Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu wybitnym kutnowskim rzeźbiarzom

Na wniosek Muzeum Regionalnego w Kutnie  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński przyznał zbiorową nagrodę okolicznościową dla trzech rzeźbiarzy Andrzeja Wojtczaka, Tadeusza Kacalaka i Antoniego Kamińskiego – współzałożycieli rzeźby kutnowskiej. To ponad 45-letnia wspólna historia, na którą składa się udział rzeźbiarzy w kilkudziesięciu wystawach, konkursach, przeglądach oraz liczne osiągnięcia i prestiżowe nagrody przyznawane w dziedzinie kultury ludowej. Wymienię… Kontynuuj czytanie Wręczenie nagród Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu wybitnym kutnowskim rzeźbiarzom

Zaproszenie na przedstawienie pt. „Balowe perypetie Podkomorzego”

Muzeum Regionalne w Kutnie, Kutnowski Dom Kultury oraz Królewski Zespół Tańca Dawnego „La Danse” zaprasza 6 listopada o godz. 18.00  do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, w Kutnie, ul. Teatralnej 1, na przedstawienie pt. „Balowe perypetie Podkomorzego” oraz pokaz kontredansów. Sztuka, która przeniesie widzów w czasy XVIII wieku, została przygotowana na podstawie tekstów Łukasza Wrony i Mateusza Białowiejskiego, w adaptacji… Kontynuuj czytanie Zaproszenie na przedstawienie pt. „Balowe perypetie Podkomorzego”

Piknik Saski „Tradycja królewskich łowów”

W 2021 roku Piknik Saski odbył się pod hasłem TRADYCJA KRÓLEWSKICH ŁOWÓW. Temat tegorocznego wydarzenia jest częścią projektu edukacyjnego organizowanego wspólnie przez Fundację Promocji Kultury Otwarte, Muzeum Teatralne w Warszawie, Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Wydarzenie nawiązywało do jednego z najważniejszych ceremoniałów dworskich, jakim było polowanie i związana z nim… Kontynuuj czytanie Piknik Saski „Tradycja królewskich łowów”