Ta część przeznaczona jest na opowieść o mało znanych faktach z czasów panowania dynastii Wettynów, związanych np. z podróżowaniem, życiem codziennym, sprawami higieny, itp.

Wyjątkowe znalezisko na ziemiach powiatu kutnowskiego!

W ostatnich dniach doszło do przekazania dwóch unikalnych zabytków – fragmentów okuć pasa. Znajduje się na nich motyw jeźdźca na koniu. Przekazanie to zostało potwierdzone przez przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi. Poniżej mogą Państwo zobaczyć, jak prezentują się okazy. Co istotne, niesprecyzowane są szczegóły dotyczące tego znaleziska – niebawem będą prowadzone analizy badawcze celem ustalenia datowania oraz pochodzenia… Kontynuuj czytanie Wyjątkowe znalezisko na ziemiach powiatu kutnowskiego!

Co jadał król w Kutnie i nie tylko

Dr hab. Jarosław Dumanowski profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, znawca kulturowej historii jedzenia i alkoholu, historii kuchni staropolskiej, dawnej literatury kulinarnej i mody żywieniowej opowiada o tym, co jedzono w czasach panowania Augusta III Sasa, jak przyrządzano potrawy dla władcy i dworu. O kuchni saskiej   O dawnych przepisach kulinarnych

Kutnowska Grupa Tańca Dawnego “La Danse” wśród róż i nie tylko…

Naszego zespołu nie mogło zabraknąć na wystawie kwiatów i wśród róż, a zatem całą grupą udaliśmy się, aby podziwiać przepiękne kwiatowe i różane kompozycje. Jeszcze raz gratulujemy #WeronikaLenarczyk i #PolskieTowarzystwoRóżane – Polish Rose Society oraz Ekipie, która stworzyła tę wspaniałą ekspozycję. Oprócz zwiedzania była także chwila na rozrywki, czyli grę w bule, a także odwiedziny stoisk handlowych. #MiastoKutno #MuzeumPałacSaski #LaDanse”… Kontynuuj czytanie Kutnowska Grupa Tańca Dawnego “La Danse” wśród róż i nie tylko…