Nagroda Jury w 17. edycji konkursu Wydarzenie Historyczne Roku dla naszego Muzeum

W środę 25 września w Muzeum Pałac Saski w Kutnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca zdobycia prestiżowej nagrody Jury w 17. edycji konkursu Wydarzenie Historyczne Roku w kategorii “Wystawa”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Wydarzeniem, które wyróżniła Kapituła Plebiscytu Nagrodą Jury, jest otwarcie nowej wystawy stałej kompleksu Muzeum Pałac Saski w Kutnie. Na kompleks ekspozycji stałych w tym muzeum składają się dwie główne wystawy o różnej tematyce. Są one połączone wspólną ideą związaną z położeniem Kutna na szlaku komunikacyjnym. Prezentują dwa wątki opowieści o epoce saskiej i dziejach miasta.