Konsultacje społeczne na temat wpisania rzeźby kutnowskiej na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Miło nam poinformować, iż podczas wczorajszych konsultacji społecznych dotyczących wpisania rzeźby kutnowskiej na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, otrzymaliśmy poparcie naszych lokalnych rzeźbiarzy oraz przedstawicieli  Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.
Konsultacje poprowadzone zostały przez Panią Agatę Muchę z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, koordynatora ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, która w sposób bardzo czytelny omówiła wszelkie zagadnienia dotyczące złożenia wniosku.
Do reprezentowania twórców upoważniona została Pani Dorota Stanicka, rzeźbiarka, którą wybrano jednogłośnie 13 głosami. Osobą odpowiedzialną z ramienia Muzeum za koordynację merytoryczną, załatwianie wszelkich formalności związanych ze złożeniem wniosku oraz kontakty z Narodowym Instytutem Dziedzictwa będzie Sylwia Kacalak.