Krajowa lista niematerialnego dziedzictwa kulturowego z kutnowskim akcentem? Już niedługo poznamy odpowiedź.

Muzeum Regionalne w Kutnie zostało zaproszone na obchody Jubileuszu 20-lecia Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego i 10-lecia Krajowej listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Uroczystości, która odbyła się 5-go czerwca, towarzyszyło otwarcie wystawy “Tradycje od pokoleń. Niematerialne dziedzictwo kulturowe w Polsce” oraz prezentacja depozytariuszy.

Podczas wydarzenia wystąpiła Agata Mucha, koordynator ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego z województwa łódzkiego Narodowego Instytutu Dziedzictwa, która przedstawiła krótki zakres “Tradycji rzeźbiarskich w Kutnie”.

Co istotne dla odbywającego się spotkania, Muzeum Regionalne w Kutnie złożyło wniosek o wpisanie “Tradycji rzeźbiarskich ośrodka w Kutnie” na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Warto nadmienić, że Narodowy Instytut Dziedzictwa w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, która jest spisem różnorodnych przejawów dziedzictwa niematerialnego z całej Polski, a także wyrazem uznania dla społeczności kultywujących własne tradycje.

Ośrodek rzeźbiarski reprezentowali depozytariusze: Dorota Stanicka oraz Andrzej Wojtczak wraz z muzealnym opiekunem merytorycznym, Sylwią Kacalak. Pozostajemy w oczekiwaniu na wyniki, które mają być ogłoszone na przełomie czerwca i lipca.

O rezultacie będziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni