Posiedzenie nowej Rady Muzeum Regionalnego w Kutnie

9 marca 2021 roku odbyło się pierwsze posiedzenie nowej  Rady Muzeum Regionalnego w Kutnie w składzie: prof. dr hab. Zbigniew Wawer, prof. dr hab. Stanisław Roszak, prof. dr hab. Jakub Sito, Anna Majewska – Rau i Robert Małachowski. W obradach wziął udział Zastępca Prezydenta Miasta Kutno, Zbigniew Wdowiak, a poprowadził je Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie, Grzegorz Skrzynecki.

Głównymi tematami, poruszanymi na spotkaniu, były: zatwierdzenie sprawozdania z działalności Muzeum w 2020 roku oraz omówienie i przyjęcie projektu planu merytorycznego i finansowego na 2021 rok. Ważnym aspektem była także wizja nowego Muzeum Pałac Saski w Kutnie, a także perspektywy rozwoju tej instytucji.

Katarzyna Erwińska