Europejskie Dni Dziedzictwa Kutno 2024. Na wojennym szlaku.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 14 i 15 września zapraszamy do Muzeum Pałac Saski w Kutnie do obejrzenia (zwiedzania) wyjątkowej ścieżki przygotowanej pod hasłem „Kutno na szlaku wojennym”. Kutno od połowy XVIII wieku, dzięki budowie Pałacu Saskiego, znalazło się na szklaku nie tylko handlowym i komunikacyjnym, ale także na trasie przemarszu wojsk, co w sposób istotny wpłynęło na dzieje miasta i jego mieszkańców. Przypomnijmy również że Pałac Saski jest pośrednio wynikiem wojen o Śląsk i wojny siedmioletniej a na przestrzeni dziejów Kutno było świadkiem walk w okresie napoleońskim, powstań narodowych a szczególnie w okresie pierwszej i drugiej wojny światowej. W zawiązku z tym Muzeum przygotowało specjalną wystawę plenerową poświęconą Bitwie nad Bzurą oraz wyjątkową ścieżkę zwiedzania na ekspozycji stałej, na której zostały oznakowane miejsca szczególnie związane z tematem przewodnim tegorocznych EDD.