„Konopnicka w Pałacu Saskim”

Ruszył projekt „Konopnicka w Pałacu Saskim” realizowany na terenie naszego muzeum. Projekt ten jest inicjatywą członków Stowarzyszenia “Jesteśmy dla Was” działającego na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie.
Odbiorcami projektu i uczestnikami wszystkich działań są uczniowie „Konopnickiej”. Głównym celem zadania jest umożliwienie wszystkim uczniom „Konopnickiej” zwiedzenia Muzeum Pałacu Saskiego, poznanie królewskiego życia, ówczesnych tradycji i obyczajów.
Realizowany projekt dofinansowany jest z budżetu miasta i realizowany dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutno.