Obchody 84. rocznicy Bitwy nad Bzurą

17. września 2023 roku miały miejsce obchody 84. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Wydarzenie odbywające się w Parku Wiosny Ludów zostało zorganizowane przez Miasto Kutno, Muzeum Pałac Saski w Kutnie, Kutnowską Radę Pamięci Narodowej oraz I LO PUL Liceum Mundurowe im. 37. PP w Kutnie. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową odprawioną przez księdza kan. dr. Jerzego Swędrowskiego. Następnie wystawiony został posterunek honorowy przed tablicą gen. Tadeusza Kutrzeby oraz podniesiono na maszt flagę państwową. Podczas uroczystości przemówienie wygłosił zastępca Prezydenta Miasta Kutna, Zbigniew Wdowiak, a z apelem pamięci zwrócił się dr hab. inż. Remigiusz Wiśniewski. Po przemówieniach złożono kwiaty pod tablicą gen. Tadeusza Kutrzeby, wśród delegacji znalazły się m.in. reprezentacje kutnowskich szkół. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna, którą zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.
Fot. Michał Jabłoński, Lech Martynowski