Festiwal saski “Król i Jego Pałac”. Wydarzenia drugiego dnia Festiwalu

W sobotę (09.09.) odbyły się kolejne atrakcje związane z Festiwalem Saskim „Król i Jego Pałac” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W Pałacu Saskim, na ulicy Narutowicza oraz na Placu Piłsudskiego na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Począwszy od faktu, że między 10:00 a 18:00 można było zwiedzać kompleks muzealny, przez koncerty muzyki barokowej, pokazy tańców czy szermierki na szable i palcaty, po warsztaty: kaligrafii, XVIII-wiecznych gier planszowych, układania i czesania fryzur, wiedzy geograficznej i kulinarne. Można było również podziwiać spektakle: kukiełkowe dla dzieci, comedii dell’arte oraz plenerowy: „Saskie szachy”. Istotnym elementem sobotniego świętowania była uroczysta parada oddziałów wojskowych, w której wzięli udział rekonstruktorzy z kilku europejskich państw. Przemarsz zwieńczyła salwa honorowa na cześć króla Augusta III. Oprócz wymienionych punktów programu dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dawnych rzemiosł czy tańców dawnych. Wszystko, co się działo, zostało uwiecznione na zdjęciach, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Fot. Michał Jabłoński