• angielski
  • polski
  • rosyjski
0 items - 0,00zł 0

Zakończenie warsztatów rzeźbiarskich „Mistrz Tradycji”

Program Kultura ludowa i tradycyjna 2021 Zadanie „Mistrz Tradycji” Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Przed nami ostatni już miesiąc warsztatów rzeźbiarskich. Kinga, Ania, Jakub i Przemek pilnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w pracowni „Mistrza Tradycji” Antoniego Kamińskiego. Już dziś serdeczne zapraszamy 26 października na uroczysty wernisaż wystawy powarsztatowej, na której zaprezentowane zostaną wszystkie prace powstałe podczas realizacji projektu. Zadanie… Kontynuuj czytanie Zakończenie warsztatów rzeźbiarskich „Mistrz Tradycji”

Realizacja zadania „Mistrz Tradycji”

W ramach dodatkowego uzupełnienia zadania dla uczestników przygotowana zostanie wycieczka do Muzeum w Łęczycy. Młodzież zobaczy wystawę stałą etnograficzną, na której zapozna się z tradycyjnym rzemiosłem i sztuką ludową regionu łęczyckiego. Wysłucha lekcji muzealnej na temat współczesnej, łęczyckiej sztuki ludowej przedstawionej w rzeźbach i legendach oraz obejrzy kolekcję rzeźb kutnowskich twórców, która gromadzona jest w Muzeum w Łęczycy od połowy… Kontynuuj czytanie Realizacja zadania „Mistrz Tradycji”

Warsztaty rzeźbiarskie

Program „Kultura ludowa i tradycyjna 2021” Zadanie „Mistrz Tradycji” Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Na warsztatach rzeźbiarskich gościliśmy Panią Małgorzatę Pietrusiak, dziennikarkę z Radia Victoria, która z wielkim zainteresowaniem zadawała pytania dotyczące realizacji zadania „Mistrz Tradycji”. Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wkrótce dostępny będzie link do odsłuchania reporterskiej relacji… Kontynuuj czytanie Warsztaty rzeźbiarskie