Koncert pt.: “Kaczmarski. 20 lat ciszy”

Szanowni Państwo.
W tym roku przypada 20. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego. Pragniemy zaproponować Państwu wyjątkowy koncert z tej okazji. To wydarzenie ma na celu uczczenie pamięci jednego z najważniejszych artystów w historii polskiej piosenki. Chcemy w tym koncercie nieco odczarować czarno-biały wizerunek Kaczmarskiego wyłącznie jako barda „Solidarności”. Jego poezja to coś o wiele więcej niż wyłącznie podkład muzyczny do obrazków ze Stoczni, czy stanu wojennego. Poezja Kaczmarskiego jest tak bogatą biblioteką tematów i treści, że wykonywanie jego repertuaru jest za każdym razem ogromną przyjemnością.

Kim jest wykonawca?

Kuba BLOKESZ – piosenkopisarz, gitarzysta, wokalista. Ślązak mieszkający w Warszawie. Przejechał ze swoimi piosenkami już ćwierć miliona kilometrów. Laureat kilkunastu festiwali piosenki. Współpracował z takimi tuzami, jak·. Jaromír Nohavica, Andrzej Poniedzielski, Renata Przemyk, Piotr Machalica, Stefan Brzozowski, Roman Kołakowski, Jerzy Satanowski czy Bogusław Sobczuk.

Ma na koncie debiut fonograficzny “Lwów. Szkice Miejskie”, który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. Drugi album – wydany razem z zespołem Chwila Nieuwagi – to “Morawska Brama” będąca zestawem piosenek autorów czeskich.

Nowe tłumaczenia, jakie przygotował na tę okazję ze swoją żoną Joanną Leńczuk, uzyskały aprobatę autorów, w tym Nohavicy, który zaprosił Kubę jako gościa na swoje polskie koncerty.

Był kompozytorem i producentem dwóch albumów z poezjami karmelitańskimi, gdzie jego kompozycje nagrali m.in. Marcin Wyrostek, Renata Przemyk, Kasia Moś, Joanna Słowińska, Maciej Balcar (Dżem), Piotr Kupicha, czy Andrzej Lampert.

W Radiu Rzeszów tworzył autorski program “60do40”, gdzie eksplorował świat piosenki, w której tekst jest nieco istotniejszy od muzyki.

Podczas pandemii, przeniósł swoją działalność do Internetu, tworząc serię koncertów “Liga Mistrzów”, będących recitalami poświęconymi mistrzom piosenkopisarstwa.

Filmy na jego kanale zostały wyświetlone już ponad 2 500 000 razy i zgromadziły ponad 10 000 subskrybentów.

Koncert z okazji 35. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.
Koncert pt.: “Kaczmarski.20 lat ciszy”  w wykonaniu Kuby Blokesza
Największe przeboje Jacka Kaczmarskiego w doskonałej interpretacji Kuby Blokesza
Koncert odbędzie się 4 czerwca o godz. 17.00
Bilety w cenie: 50 zł
Dla posiadaczy Kutnowskiej Karty Mieszkańca oraz Karty Dużej Rodziny Mieszkańca Gminy Kutno: 25 zł
Czas trwania: 80 minut

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni