Konferencja z okazji Pierwszego Dnia Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego ustanowionego przez UNESCO

17 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Decyzja o jego ustanowieniu została przyjęta w 2023 roku podczas 217. sesji Rady Wykonawczej UNESCO z inicjatywy Polski oraz przyjętej przez nasz kraj koalicji międzyregionalnej. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości o różnorodności i bogactwie niematerialnych wyrazów kultury oraz ich roli w budowaniu tożsamości społecznej.
Nie mogło nas tam zabraknąć. A to dlatego, że “Tradycje ośrodka rzeźbiarskiego w Kutnie” wpisane zostały na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Z ramienia Muzeum Pałac Saski w Kutnie udział w Konferencji wzięła Sylwia Kacalak, etnolożka i merytoryczna koordynatorka kutnowskiego ośrodka rzeźbiarskiego.