Muzeum Pałac Saski zakończyło zadanie pn.: “Zakup wyposażenia do prowadzenia działalności statutowej w kompleksie Pałacu Saskiego w Kutnie”

Muzeum Pałac Saski w Kutnie w b.r. zakończyło realizację zadania pod nazwą: „Zakup wyposażenia do prowadzenia działalności statutowej w kompleksie Pałacu Saskiego w Kutnie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury 2023 – państwowego funduszu celowego. Zadanie zostało dofinansowane w kwocie 320 524,14 złotych. Celem zadania było umożliwienie prowadzenia działalności kulturalnej w nowym kompleksie muzealnym poprzez zakup wyposażenia niezbędnego dla prowadzenia działalności statutowej Muzeum w zakresie upowszechniania kultury, edukacji wraz z wyposażeniem zaplecza biurowego dla osób prowadzących działalność statutową Muzeum. Jest to kolejny etap inwestycji związany z rozpoczętą w 2019 roku rewitalizacją kompleksu Pałacu Saskiego w Kutnie na cele działalności Muzeum Regionalnego w Kutnie (obecnie Muzeum Pałac Saski w Kutnie).

Dzięki otrzymanym środkom Muzeum pozyskało: 14 stołów, 80 stylizowanych krzeseł, 42 sztuki mebli biurowych, 18 ścianek ekspozycyjnych. Ponadto pomieszczenia ekspozycyjne i biurowe wyposażono w: 19 sztuk dużych i 37 sztuk małych rolet. Dzięki dotacji został zmodernizowany sprzęt biurowy i wyposażono pracowników w laptopy, drukarki oraz tablety, niezbędne do oprowadzania po ekspozycji oraz zestawy nagłośnienia. Istotnym elementem zadania był zakup instrumentu – klawesynu, który służy już podczas koncertów organizowanych w Muzeum.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni