Muzeum Regionalne w Kutnie z kolejną dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Program „Wspieranie działań muzealnych” „Ekspozycja stała kompleksu Pałacu Saskiego w Kutnie”

Zadanie ma na celu zbudowanie nowej ekspozycji stałej w kompleksie Muzeum Pałac Saski w Kutnie.
Ekspozycja będzie się składać z kilku elementów- części związanej z pałacem podróżnym króla Augusta III Sasa – zabytkiem o unikalnej, europejskiej wartości i łączącą się z nim historią, ukazującą jak dotąd niszowy okres naszych dziejów, część poświęconą dziejom miasta oraz czasom napoleońskim i Księstwu Warszawskiemu.
Wszystkie te elementy wiążą się przewodnią ideą położenia Kutna jako miasta na szlaku, którego rozwój związany jest z powstaniem pałacu, a dalsza historia nierozerwalnie z położeniem na trakcie komunikacyjnym.
Ekspozycja powstaje na podstawie jednego, spójnego scenariusza i aranżacji łączącej cały kompleks wystawienniczy. To przedsięwzięcie zbudowania innowacyjnej ekspozycji opartej o zwiedzanie interaktywnego muzeum wyposażonego w multimedia i sprzęt wystawienniczy spełniający współczesne wymagania nowoczesnej placówki muzealnej.

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni„Lato na ludowo” Wakacje w Muzeum Pałac Saski w Kutnie


Program - otwórz

This will close in 10 seconds