Pałac Saski w Kutnie w … ilustracjach.

Rewitalizacja obiektu zabytkowego powinna odbywać się na podstawie projektów budowlanych. Nim jednak one powstaną, zwykle trzeba przeprowadzić szereg badań. Tak było w przypadku naszego Pałacu Saskiego. Dzięki decyzjom podjętym przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego w latach 2015 – 2018, wykonano prace badawcze: archiwalne, archeologiczne, architektoniczne, konserwatorskie oraz wydano kilkanaście ekspertyz i opinii.

Działania te pozwoliły na podjęcie chyba jednej z największych inwestycji w historii samorządu kutnowskiego w XXI wieku. W imieniu inwestora – Urzędu Miasta Kutno nadzór nad realizacją rewitalizacji przyszłego kompleksu muzealnego prowadzi Wydział Inwestycji.
Zgromadzone materiały i opracowania badawcze pozwoliły w 2018 roku na sporządzenie obszernej dokumentacji projektowej przez zespół architektów Pracowni Projektowo – Usługowej MagBud Bogdan Krawczyk z Kutna, a jej realizacją od 2019 roku zajmuje się firma „Krol” z Kłodawy Janusza Króla.
Nim jednak będziemy mogli zobaczyć ostateczne efekty prac budowlanych, możemy przybliżyć skalę prowadzonej inwestycji dzięki wizualizacjom, przygotowanym w ramach dokumentacji projektowej w 2018 roku przez firmę MagBud Bogdan Krawczyk, według których obecnie rewitalizowany jest pałac.

(mrk)

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni