Pałac Saski w Kutnie w … ilustracjach.

Rewitalizacja obiektu zabytkowego powinna odbywać się na podstawie projektów budowlanych. Nim jednak one powstaną, zwykle trzeba przeprowadzić szereg badań. Tak było w przypadku naszego Pałacu Saskiego. Dzięki decyzjom podjętym przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego w latach 2015 – 2018, wykonano prace badawcze: archiwalne, archeologiczne, architektoniczne, konserwatorskie oraz wydano kilkanaście ekspertyz i opinii.

Działania te pozwoliły na podjęcie chyba jednej z największych inwestycji w historii samorządu kutnowskiego w XXI wieku. W imieniu inwestora – Urzędu Miasta Kutno nadzór nad realizacją rewitalizacji przyszłego kompleksu muzealnego prowadzi Wydział Inwestycji.
Zgromadzone materiały i opracowania badawcze pozwoliły w 2018 roku na sporządzenie obszernej dokumentacji projektowej przez zespół architektów Pracowni Projektowo – Usługowej MagBud Bogdan Krawczyk z Kutna, a jej realizacją od 2019 roku zajmuje się firma „Krol” z Kłodawy Janusza Króla.
Nim jednak będziemy mogli zobaczyć ostateczne efekty prac budowlanych, możemy przybliżyć skalę prowadzonej inwestycji dzięki wizualizacjom, przygotowanym w ramach dokumentacji projektowej w 2018 roku przez firmę MagBud Bogdan Krawczyk, według których obecnie rewitalizowany jest pałac.

dr Piotr A. Stasiak

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Bądź pierwszą osobą, która oceni„Lato na ludowo” Wakacje w Muzeum Pałac Saski w Kutnie


Program - otwórz

This will close in 10 seconds