“Pójdźmy wszyscy do stajenki(…)”, czyli szopka bożonarodzeniowa również w tym roku zawita do Kutna!

Muzeum Pałac Saski w Kutnie zaprasza w dniach 16 (sobota) i 17 (niedziela) grudnia na Plac Wolności w Kutnie. Atrakcję stanowić będzie szopka, w której w godzinach 10:00 – 19:00 pojawią się żywe zwierzęta: alpaki, lamy, kozy, kucyk oraz osiołek. Dopełnienie całości stanowić będą cudowne rzeźby kutnowskich artystów. Warto podkreślić, że „Tradycje rzeźbiarskie ośrodka w Kutnie” zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym samym czasie w pawilonie muzealno-wystawienniczym w godz. 12:00 – 18:00 odbędzie się świąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego, podczas którego będzie można podziwiać oraz nabyć m.in.: ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły i inne stworzone przez rękodzielników przedmioty. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości przybywających z dalszych stron.