Wystawa “Pejzaże pamięci” w I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego

Rozpoczęły się przygotowania do otwarcia wystawy „Pejzaże pamięci” autorstwa Sylwii Kacalak z Muzeum Regionalnego w Kutnie, Michała Świercza z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz Jolanty Kornackiej, byłego pracownika łódzkiego Muzeum. Efekty wystawy będzie można zobaczyć w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, w którym to organizowany jest 17. czerwca XIV Zjazd Absolwentów.

Na wystawie eksponowane są zdjęcia i pamiątki związane z życiem licealnym uczniów oraz grona pedagogicznego z przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Podczas zjazdu, poza możliwością obejrzenia wystawy, osoby zainteresowane będą mogły otrzymać album: „Pejzaże pamięci. Wspomnienia uczennic z lat 1969-1973 jako wynik etnograficznych badań naukowych”. Zadanie to dofinansowane jest ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocji Sportu.

Do zobaczenia w „Dąbrowszczaku” 17 czerwca 2023 roku!
Szczegółowy program XIV Zjazdu Absolwentów dostępny jest w mediach społecznościowych I LO w Kutnie.