Zapraszamy na wydarzenie GAD w Pałacu!

Miło nam poinformować, że 18 i 19 marca odbędzie się w Muzeum Pałacu Saskim wydarzenie “GAD w Pałacu”. Pierwszego dnia, o 18:00, będzie miał miejsce wernisaż wystawy płyt, taśm nagraniowych oraz rękopisów listów pisanych przez znanych polskich artystów. Przedmioty, które będzie można obejrzeć w Pałacu pochodzą ze zbiorów wytwórni GAD Records – polskiego wydawnictwa muzycznego, specjalizującego się w archiwalnych nagraniach z kręgu jazzu, rocka i muzyki filmowej. 18 marca na spotkaniu pojawi się właściciel wytwórni, Michał Wilczyński, z którym o procesie działania w świecie artystycznym porozmawia Maciej Kierzkowski. Będzie to doskonała okazja, by przedstawić m.in. rys historyczny tworzenia płyt, które przedstawione będą na wystawie.

Drugiego dnia wydarzenia, również o godzinie 18:00, zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Lachem, pasierbem i opiekunem twórczości Krzysztofa Komedy – polskiego kompozytora, pianisty jazzowego, twórcy muzyki filmowej. Pan Tomasz, podczas rozmowy, podzieli się informacjami, które z pewnością pozwolą poznać artystę na wielu polach i odkryć nieznane dotąd wątki. Wtorkowy wieczór ubarwią dźwięki muzyki na żywo – przed publicznością wystąpią przedstawiciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie.

Zapraszamy wszystkich fanów muzyki na tę artystyczną ucztę. Wstęp wolny.