Statystyki portalu „Dzieje Kutna on-line”

30 października 2020 roku uruchomiony został nowy portal Muzeum Regionalnego w Kutnie „Dzieje Kutna on – line”. Było to możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury pn. „Kultura w sieci”, którego celem jest poszerzenie kręgu odbiorców kultury i jej obecności w życiu społecznym poprzez narzędzia on-line. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.  Aurorami projektu nowego portalu od strony merytorycznej merytorycznym byli: dr Piotr A. Stasiak i dr Jacek Saramonowicz, a wykonawcą firma Curcuma Marcin Łukowczyk. Koordynatorem projektu był dr Jacek Saramonowicz.

Przez 6 miesięcy nasz portal muzealny odwiedziło 4687 nowych użytkowników, którzy łącznie dokonali 22 165 odsłon podstron serwisu. Zdecydowaną większość stanowili użytkownicy mieszkający w Polsce, tj. 86%. Spośród pozostałych odwiedzających portal, najwięcej było osób mieszkających w USA (7,42%, tj. 348 osób) i Niemiec (1%, tj. 46 osób). 

Pod względem miejsca zamieszkania najwięcej było mieszkańców Warszawy (1222 osoby), Łodzi (755 osób) i Kutna (526 osób). Pod względem demograficznym przeważają osoby do od 18 do 34 roku życia, które stanowiły 61% ogółu odwiedzających, a wśród nich mężczyźni stanowili 54%, a kobiety 46%. Najwięcej odsłon zanotowały artykuły dotyczące dziejów Kutna z cyklu „Kutno znane i nieznane” oraz wirtualne spacery szlakiem zabytków. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także podstrona dotycząca Pałacu Saskiego w Kutnie oraz wystawy czasowe i katalog zbiorów muzealnych online.

Dziękujemy za zainteresowanie i wyrażamy nadzieję, że portal będzie dalej się rozwijał i wzbogacał o kolejne ciekawe treści dotyczące dziejów Kutna.

(js), (pas)

 

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszą osobą, która oceni