Po konserwacji wróciły do Muzeum eksponaty.

Muzeum Regionalne w Kutnie jest w trakcie realizacji zadania „Konserwacja eksponatów na ekspozycję stałą”, które zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ma na celu przygotowanie zabytków do zaprezentowania ich we wnętrzach zrewitalizowanego Pałacu Saskiego, czyli pałacu podróżnego króla Polski, wielkiego księcia litewskiego i elektora saskiego Augusta III Wettina (1733-1763).

Po wykonanych zabiegach konserwatorskich do Kutna wróciło 12 eksponatów. Niektóre z nich pochodzą z okresu panowania Wettinów, inne są utrzymane w stylu epoki. Są to m.in. lustra, żardiniery, stolik z marmurowym blatem, kurdybany, a także XVIII wieczny krucyfiks.
Drugie życie zyskała też bardzo zniszczona w czasie pożaru w 2003 roku sterczyna z dachu Pałacu, którą pamiętają zapewne starsi mieszkańcy Kutna.

Wszystkie te eksponaty można będzie podziwiać w salach nowego kompleksu muzealnego.

Zdjęcia ukazują zabytki przed, w trakcie i po konserwacji.