Za nami konferencja naukowa Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego

Dziś w Muzeum Pałacu Saskim gościmy wyjątkowych gości. W sali reprezentacyjnej odbywa się konferencja pod nazwą: „Jak pokolenie Z i Alfa zrewolucjonizują rynek pracy? Nowe wyzwania dla edukacji i biznesu”. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego oddział w Zgierzu, a goście zostali przywitani przez dyrektor Centrum, Lidię Leśniewicz, a następnie przez Senatora Rzeczypospolitej Polskiej – Marcina Karpińskiego, Prezydenta Miasta Kutno – Mariusza Sikorę oraz Iwonę Kacę – dyrektor kutnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Na widowni zasiedli również przedstawiciele władz oświatowych, samorządowych, instytucji rynku pracy i organizacji pozarządowych. Joannę Skrzydlewską, Wojewodę Łódzką, reprezentował radny Sejmiku Wojewódzkiego – Wojciech Ziółkowski, Gminę Kutno – Robert Witczak, dyrektor Organizacji Centrum Usług Wspólnych Gminy Kutno, Urząd Miasta Jarosław Kotliński – Naczelnik Wydziału Edukacji, a Muzeum Pałac Saski- dyrektor Grzegorz Skrzynecki. Zgromadzeni goście, kadra pedagogiczna oraz młodzież z naszego regionu zapoznaje się z tematami dotyczącymi młodego pokolenia i jego funkcjonowania na obecnym rynku pracy.