PEŁNY PROGRAM FESTIWALU SASKIEGO “KRÓL I JEGO PODDANI”

Poniżej przedstawiamy program Festiwalu Saskiego „Król i Jego poddani” (Aktualizacja z 19 czerwca)

Program Festiwalu Saskiego „Król i Jego poddani” Sobota (29.06.2024):

10.00 – 18.00 – zwiedzanie kompleksu muzealnego

a) Pałac Saski

10.00 – otwarcie Festiwalu

10.00 – 12.30 – pokazy i prelekcje edukatorów na dziedzińcu pałacowym (kaligrafia -Mirosława Mazur, nowożytna wiedza geograficzna – RES NOVAE, XVIII-wieczne gry planszowe – Katarzyna Wodarska-Ogidel, czesanie fryzur – Ludwik Ksawery Sudawski)

10.15  – 10.45 – teatr kukiełkowy dla dzieci (Teatr Marka Żyły)

11.00 – 12.00 – warsztaty tańców dawnych dla publiczności (Elżbieta Sroczyńska)

12.15 – 12.30 – pokazy taneczne tańców polskich (soliści Anna Ilczuk i Tomasz Sadlakowski)

12.30 – 14.00 – przerwa w pokazach i prelekcjach

14.00 – 18.00 – pokazy i prelekcje edukatorów na dziedzińcu pałacowym (kaligrafia -Mirosława Mazur, nowożytna wiedza geograficzna – RES NOVAE, XVIII-wieczne gry planszowe – Katarzyna Wodarska-Ogidel, czesanie fryzur – Ludwik Ksawery Sudawski)

14.00 – otwarcie wystawy czasowej w łączniku napoleońskim (Beata Jawor-Makowska)

14.15 – 15.15 – pokazy kulinarne – przepisy kuchni staropolskiej (Paweł Żukowicz)

15.30 – 15.45 – pokazy taneczne tańców polskich (soliści Anna Ilczuk i Tomasz Sadlakowski)

16.00 – 17.00 – warsztaty tańców dawnych dla publiczności (Elżbieta Sroczyńska)

17.00 – 18.00 – koncert muzyki dawnej (Alba del Mondo)

b) Plac Piłsudskiego – przed Muzeum

10.00 – 18.00 – działalność stanowisk rzemieślniczych i kramów, (kowalstwo, bartnictwo, piec chlebowy i kuchnia pałacowa – Kuźnia Borzywoj – Mikołaj Makowski, hutnictwo szkła – Jargilo Glass Studio, krawiectwo – Tomasz Łomnicki, kaletnictwo – Warsztat po Dziadku, powroźnictwo- Warsztat Powroźniczy z Wieliczki, koronka klockowa – Klub Koronki Klockowej z Wilanowa pasamonictwo – Nigdziekolwiek, szewc i mydlarka – Kram More maiorum, biedota/margines społeczny- „Die Diebgasse” Arkadiusz Przybyłok)

12.30 – 13.30 – uroczysta parada oddziałów, plac Wolności – pałac Saski, prezentacje poszczególnych oddziałów i grup rekonstrukcyjnych przed królem, salwa honorowa

c) Tereny zielone nad Ochnią

12.15 – 12.30 – formowanie i wymarsz z obozu uroczystej parady

18.30 – 19.30 – rekonstrukcja bitwy

Niedziela (30.06.2024):

10.00 – 18.00 – zwiedzanie kompleksu muzealnego

a) Pałac Saski
10.00 – 14.00 – pokazy i prelekcje edukatorów na dziedzińcu pałacowym (kaligrafia -Mirosława Mazur, nowożytna wiedza geograficzna – RES NOVAE, XVIII-wieczne gry planszowe – Katarzyna Wodarska-Ogidel )
10.30 – 11.15 – teatr kukiełkowy dla dzieci (Teatr Lalek Marka Żyły)
11.30 – 12.30 – pokaz mody z XVIII wieku (Ludwik Ksawery Sudawski)
12.30 – 12.45 – wspólne zdjęcie uczestników na tle Pałacu
13.00 – 14.00 – koncert muzyki dawnej (Żniwa)
14.00 – 14.30 – pokaz tańców dawnych (Królewski Zespół Tańca Dawnego La Danse)
14.30 – 15.30 – podsumowanie warsztatów tanecznych wspólny występ uczestników wybór najlepszej pary tańczącej kontredanse (Królewski Zespół Tańca Dawnego La Danse)
16.00 – 18.00 – spektakl „Zemsta” A. Fredry (Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry)
b)Plac Piłsudskiego, ul. Narutowicza
10.00 – 15.00 – działalność stanowisk rzemieślniczych i kramów (kowalstwo, bartnictwo, piec chlebowy i kuchnia pałacowa – Kuźnia Borzywoj – Mikołaj Makowski, hutnictwo szkła – Jargilo Glass Studio, krawiectwo -Tomasz Łomnicki, kaletnictwo – Warsztat po Dziadku, powroźnictwo- Warsztat Powroźniczy z Wieliczki, pasamonictwo – Nigdziekolwiek, koronka klockowa – Klub Koronki Klockowej z Wilanowa, szewc i mydlarka – Kram More maiorum, biedota/margines społeczny- „Die Diebgasse” Arkadiusz Przybyłok)

Program skrócony Festiwalu Saskiego „Król i Jego poddani”

Sobota (29.06.2024):

10.00 – 18.00 – zwiedzanie kompleksu muzealnego

a) Pałac Saski – dziedziniec

10.00 – otwarcie Festiwalu

10.00 – 12.30 – pokazy i prelekcje edukatorów

10.15 – 12.30 – teatr kukiełkowy dla dzieci, pokazy taneczne i warsztaty tańców dawnych

12.30 – 14.00 – przerwa w pokazach i prelekcjach

14.00 – 18.00 – pokazy i prelekcje edukatorów

14.00 – 18.00 – pokazy kulinarne, warsztaty tańców dawnych, pokazy taneczne, koncert muzyki dawnej

b) Plac Piłsudskiego – przed Muzeum

10.00 – 18.00 – działalność stanowisk rzemieślniczych i kramów

12.30 – 14.00 – uroczysta parada oddziałów, plac Wolności – pałac Saski, prezentacje poszczególnych oddziałów i grup rekonstrukcyjnych przed królem, salwa honorowa

c)Tereny zielone nad Ochnią

12.00 – 12.30 – formowanie i wymarsz z obozu uroczystej parady

18.30 – 19.30 – inscenizacja bitwy z XVIII wieku

Niedziela (30.06.2024):

10.00 – 18.00 – zwiedzanie kompleksu muzealnego

a) Pałac Saski – dziedziniec
10.00 – 14.00 – pokazy i prelekcje edukatorów
10.30 – 12.30 – teatr kukiełkowy dla dzieci, pokaz mody z XVIII wieku
12.30 – 12.45 – wspólne zdjęcie uczestników na tle Pałacu
13.00 – 15.30 – pokaz tańców dawnych, koncert muzyczny, podsumowanie warsztatów tanecznych
16.00 – 18.00 – spektakl „Zemsta” A. Fredry

b) Plac Piłsudskiego – naprzeciw Muzeum
10.00 – 15.00 – działalność stanowisk rzemieślniczych i kramów,

Oceń artykuł

Kliknij odpowiednie serduszko, aby ocenić (od najniższej oceny po lewej, do najwyższej - po prawej)!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszą osobą, która oceni



„Lato na ludowo” Wakacje w Muzeum Pałac Saski w Kutnie


Program - otwórz

This will close in 10 seconds