“Mistrz Tradycji”. Wernisaż wystawy powarsztatowej.

Muzeum Regionalne w Kutnie uroczystym wernisażem wystawy powarsztatowej “Mistrz tradycji” zakończyło realizację programu – Kultura ludowa i tradycyjna 2021, dofinansowaną z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Warsztaty rzeźbiarskie trwające 7 miesięcy, prowadzone były przez uznanego rzeźbiarza kutnowskiego Pana Antoniego Kamińskiego. Uczestnikami zadania była uzdolniona młodzież z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego “Tęcza” w Kutnie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Zadanie dofinansowano ze środków… Kontynuuj czytanie “Mistrz Tradycji”. Wernisaż wystawy powarsztatowej.

Wernisaż wystawy wieńczący projekt “Mistrz Tradycji”

Muzeum Regionalne w kwietniu br. otrzymało w 100 % dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania „Mistrz Tradycji – Kultura ludowa i tradycyjna 2021”. Uczestnikami biorącymi udział w projekcie jest młodzież z Ośrodka Opiekuńczo -Wychowawczego „Tęcza” w Kutnie, która przez 7 miesięcy pod kierunkiem Mistrza Pana Antoniego Kamińskiego zdobywała umiejętności rzeźbiarskie. Warsztaty odbywały się w pracowni… Kontynuuj czytanie Wernisaż wystawy wieńczący projekt “Mistrz Tradycji”

Napoleon i jego czasy. W 200. rocznicę śmierci Cesarza Francuzów

W tym roku minęło 200 lat od śmierci cesarza Napoleona Bonapartego na Wyspie św. Heleny. Chociaż był to Cesarz Francuzów, to odegrał wielką rolę w historii Polski. Dał nadzieję Polakom na odzyskanie niepodległości niedługo po ostatnim rozbiorze Polski. Z tej okazji wczoraj otwarta została w Muzeum Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, zorganizowana wspólnie z Muzeum Regionalnym w Kutnie, wystawa zatytułowana “Napoleon i jego… Kontynuuj czytanie Napoleon i jego czasy. W 200. rocznicę śmierci Cesarza Francuzów