Uroczyste podsumowanie zadania “Tradycja pokoleń. Warsztat rzeźbiarski”

Wczoraj odbyło się uroczyste podsumowanie zadania “Tradycja pokoleń. Warsztat rzeźbiarski”. Realizacja ta była doskonałą okazją do przekazania umiejętności rzeźbiarskich młodym adeptom, a przede wszystkim ciągłego kultywowania tej dziedziny lokalnego, niematerialnego dziedzictwa kulturowego, które w Kutnie trwa nieprzerwanie od połowy lat 70.XX w. Uczestnicy, wychowankowie Placówki “Różany zakątek w Kutnie” poprzez bezpośredni kontakt z depozytariuszem Panem Antonim Kamińskim, ze względu na swoje zainteresowania artystyczne zdobywało teoretyczną wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Efektem finalnym zadania jest wyrzeźbiona przez każdego uczestnika figura przedstawiająca wizerunek “Matki Boskiej Kutnowskiej”.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa Niematerialne – przekaż dalej.